Aktualności z powietrza

Zakup prywatnego samolotu – poradnik (cz. 2)

Gdy model samolotu spełniający kryteria kupującego został już wybrany, trzeba jeszcze trafić na odpowiedni egzemplarz – zwłaszcza jeśli transakcja dotyczy maszyny z rynku wtórnego. Następnie przychodzi czas na podpisanie umowy i na dostarczenie statku powietrznego w miejsce, gdzie będzie on na bieżąco użytkowany. Każda z powyższych czynności wymaga wprawy i znajomości zarówno technologii, jak i zagadnień formalnych. To dlatego warto skorzystać z naszych usług.

Jak sprawdzić model samolotu?

Zakup samolotu to poważna inwestycja. Liczy się oczywiście jego wielkość, zasięg, osiągi a nawet wygląd, ale podstawowym kryterium jest bezpieczeństwo. Asystując Ci w procesie zakupu upewnimy się, że maszyna jest całkowicie sprawna.
Sprzedawca może próbować ukryć nie rzucającą się w oczy usterkę, ale może też po prostu nie wiedzieć o jej obecności, zwłaszcza jeśli pomimo drobnego defektu, samolot sprawuje się bez zarzutu. Nawet nowe maszyny mogą okazjonalnie być obciążone błędami konstrukcyjnymi. Naszą rolą jest sprawdzenie, czy kupowana przez Ciebie maszyna zapewni Ci najwyższe bezpieczeństwo podróży.
Polecimy do sprzedawcy i metodycznie, skrupulatnie, zweryfikujemy stan samolotu. Sprawdzimy każdy układ, nie pominiemy żadnego elementu. W razie wytropienia usterki podlegającej naprawie, będziemy negocjować cenę.

Zakup samolotu spoza Unii oraz w ramach wspólnoty

Dla części kupujących najbardziej stresującym elementem całej transakcji jest podpisanie umowy, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi sprowadzenie samolotu zza granicy. Służymy pomocą również w zakresie kwestii formalnych. Upewnimy się, że możesz swoim statkiem powietrznym latać nie tylko bezpiecznie, ale także legalnie.
Pomożemy przy zakupie i leasingu, również w przypadku transakcji z kontrahentem spoza UE. Podpowiemy, jakie dokumenty musisz posiadać, aby spełnić wszystkie wymogi obowiązującego prawa polskiego i międzynarodowego dot. transakcji kupna-sprzedaży, jak i samego ruchu lotniczego.

Obsługa techniczna samolotów – od pierwszego startu, a nawet wcześniej

Jak przetransportować kupiony samolot? Tym również się zajmiemy. Odbierzemy maszynę od sprzedawcy i dowieziemy ją na wskazane przez nabywcę miejsce. Możesz trzymać swój statek powietrzny na terenie własnej nieruchomości albo wynająć przeznaczone do tego miejsce.
Najlepszym garażem dla samolotów, jaki znamy, jest nasz własny hangar. Ogrzewanie zapewnia zachowanie samolotów w dobrym stanie technicznym, monitoring chroni przed potencjalnymi nieproszonymi gośćmi. Parametry 3600 m2 powierzchni i 7,7 m wysokości stanowią gwarancję, że każda maszyna ma dość miejsca. Zaufało nam już kilkudziesięciu Klientów – zachęcamy Cię do dołączenia do ich grona.

Prywatny samolot: koszt utrzymania

Samolot, podobnie jak samochód, potrzebuje nie tylko paliwa i płynów eksploatacyjnych, ale też musi przechodzić okresowe kontrole. Oczywiście dla statków powietrznych są one o wiele bardziej restrykcyjne, niż dla aut.
Korzystając z oferowanej przez nas usługi hangarowania, możesz również zdecydować się na powierzenie nam stałej troski o stan techniczny Twojego samolotu. Zatroszczymy się również o jego wygląd, sprzątając go wewnątrz i myjąc na zewnątrz. Wszystko po to, aby Twój statek powietrzny był zawsze gotowy wzbić się w powietrze.