Aktualności z powietrza

Empty legs – komfortowy przelot w okazyjnej cenie

Poleganie na samolotach rejsowych jest bardzo ryzykowne. Każdego dnia zdarzają się odwołane loty, zgubienie lub zniszczenie bagaży, niekomfortowe warunki na lotnisku lub w samym samolocie. Wszystkie te problemy przekładają się na stratę czasu i wygenerowanie niepotrzebnego stresu – a to ostatnie, czego potrzebujesz przed ważną rozmową z kluczowym klientem albo na starcie rodzinnych wakacji. Rozwiązaniem są prywatne loty czarterowe. Co ważne, ich koszt można znacznie obniżyć, korzystając z tzw. empty legs.

Empty legs – znaczenie

Wyrażenie „empty leg” oznacza lot bez pasażerów. Może to być przelot techniczny lub przelot promowy – samolot wraca po prostu na miejsce po dostarczeniu pasażerów w umówione miejsce, albo odwrotnie – dopiero po nich leci.
Operatorzy lotów czarterowych często umożliwiają swoim klientom skorzystanie z empty leg. To rozwiązanie znacznie bardziej ekonomiczne dla obu stron transakcji, ale również o wiele przyjaźniejsze środowisku. W zależności od firmy, zdarzają się puste przeloty krajowe, międzynarodowe a nawet międzykontynentalne. To alternatywa tańsza od standardowych lotów czarterowych, a jednocześnie znacznie wygodniejsza nawet od klasy biznes na pokładzie dużych samolotów rejsowych.

Empty legs – prywatny odrzutowiec

Z pustymi trasami pojazdów mierzą się wszystkie firmy oferujące usługi transportowe – od jednoosobowych działalności taksówkarskich aż po największych operatorów lotniczych. Przedsiębiorstwa z sektora TSL starają się radzić sobie z tym zagadnieniem, realizując przewóz różnych towarów i optymalizując ich trasy. W przypadku regularnych kursów, jest to o wiele łatwiejsze, niż wówczas, gdy o terminie i destynacji decyduje klient.
Empty legs w lotach czarterowych nie można wyeliminować, ale można podejść do nich odpowiedzialnie – tzn. umożliwiając skorzystanie z pustego samolotu potencjalnym pasażerom. Czasami nasze plany są na tyle elastyczne, że można dostosować je do pojawiającej się okazji przelotu w dobrej cenie – aż szkoda nie skorzystać!

Empty legs – Europa

Przeloty promowe są bardzo popularne w Europie. Stosunkowo niewielkie odległości pomiędzy ważniejszymi miastami sprawiają, że marnowanie czasu na lotnisku jest wyjątkowo irytujące. Przedsiębiorcy, przedstawiciele świata polityki, sportu, show-businessu czy sztuki, regularnie korzystają więc z prywatnych czarterów.
Śledź naszą stronę internetową i media społecznościowe. Gdy tylko pojawia się okazja skorzystania z empty leg, natychmiast informujemy o tym we wszystkich kanałach. To działanie odpowiedzialne społecznie i środowiskowo, a jednocześnie umożliwiające klientom podróż zarówno w komfortowych warunkach, jak i w wyjątkowo niskiej cenie.

Empty legs – cena

Koszt empty leg jest każdorazowo wyliczany indywidualnie, bowiem składa się na niego wiele czynników. Znaczenie ma oczywiście trasa, jaką pokona maszyna, ale także typ samolotu czy miejsce, gdzie będzie on startował i lądował.
Jako rzetelna firma, o cenie danego empty leg informujemy klienta z góry, po kontakcie z naszym biurem obsługi.