Aktualności z powietrza

Bombardier Learjet 60XR – więcej możliwości, większy komfort

Wygodna i komfortowa podróż powinna być standardem. Niestety samoloty rejsowe nie zawsze spełniają te wymogi. Zatłoczone lotniska, długie oczekiwanie na realizację poszczególnych procedur a przede wszystkim brak pewności, co do tego, z kim przyjdzie dzielić niewielką przestrzeń przez najbliższych kilka godzin – to główne przyczyny, dla których warto rozważyć skorzystanie z czarterowych lotów biznesowych. Jeśli podróży miesięcznie jest dużo, można nawet rozważyć zakup własnego statku powietrznego. W naszej flocie znajduje się m.in. midsize jet Bombardier Learjet 60XR. Sprawdź, z jakimi korzyściami wiąże się jego użytkowanie.

Bombardier Learjet 60XR – zasięg i parametry

Bombardier Learjet 60 to bardzo popularny model pasażerskiego samolotu odrzutowego produkowany był w latach 1991-2012. Stanowił rozwinięcie poprzedniego modelu – Learjet55 (ma dłuższy kadłub, mocniejsze silniki i największą wysokość kabiny, co znacznie przekłada się na komfort podróży).
Learjet 60XR to wersja długodystansowa, która na rynek weszła w 2006 r., w USA. Rok później Learjet 60XR trafił do Europy. Cechuje się świetnymi parametrami – zasięg 4454 km oraz możliwość przebywania w powietrzu przez 5 godzin, pozwala na swobodne podróżowanie po całym kontynencie europejskim. Prędkość przelotowa na poziomie 846 km/h sprawia, że dotarcie w dowolne miejsce zajmie mniej czasu, niż samo oczekiwanie na odprawę na lotnisku.

Bombardier Learjet 60XR – wnętrze

Naszym Klientom oferujemy loty samolotem Bombardier Learjet 60XR. Egzemplarz został wyprodukowany w 2008 r. i przeszedł gruntowny lifting w 2017 r. Stała dbałość o jego sprawność techniczną oraz o estetykę sprawiają, że wygląd samolotu stanowi jedną z przyjemności podróżowania nim.
Learjet 60XR zabiera na pokład 6 pasażerów. Dostępna jest możliwość rozłożenia foteli, które stają się wówczas trzema wygodnymi łóżkami. Na pokład można zabrać 3 duże walizki do 25 kg albo 4 kabinówki. Pasażerowie mają do dyspozycji toaletę. O komfort podróży zadba stewardessa. Podróżujący mogą cieszyć się rozmową dzięki komfortowemu układowi foteli (konfiguracja club). Dostępny jest catering VIP na zimno, napoje oraz alkohole.
Nasz Learjet 60XR stacjonuje w Modlinie, ale zorganizujemy Twój przelot nim z dowolnego miejsca kraju lub Europy.

Bombardier Learjet 60XR – koszt obsługi i posiadania

Niejednokrotnie to właśnie czartery biznesowe okazują się opcją bardziej opłacalną, niż korzystanie z ekonomicznej opcji pasażerskich lotów rejsowych. Jeśli na szali leży ważny kontrakt czy korzystna współpraca biznesowa, o ich powodzeniu może zadecydować prędkość dotarcia na rozmowę albo prestiż.
W przypadku decyzji o zakupie własnego samolotu, oferujemy możliwość jego hangarowania wraz z pełną obsługą techniczną (przeglądy, pilnowanie porządku w dokumentacji, czyszczenie w środku i na zewnątrz).

Midsize jet – Bombardier Learjet 60XR

Bombardier Learjet 60XR należy do klasy midsize jet. Samoloty te zabierają najczęściej do 9 pasażerów i przeznaczone są do lotów na trasach krajowych oraz międzynarodowych. Na podróżowanie nimi decydują się przede wszystkim osoby związane ze światem biznesu, showbiznesu, polityki, sztuki i sportu.