Aktualności z powietrza

Air Operator’s Certificate (AOC) – co oznacza dla pasażera?

Podróże biznesowe i prywatne realizowane za pośrednictwem samolotów rejsowych, mogą generować mnóstwo stresu. Ścisk na lotnisku, wiele godzin zmarnowanych na oczekiwaniu na kolejne etapy przygotowania do podróży, a niejednokrotnie również niekomfortowe warunki na pokładzie czy zgubiony albo zniszczony bagaż. Tylko od Ciebie zależy, czy tak będą wyglądać Twoje wyjazdy. Możesz zdecydować się na skorzystanie z usług profesjonalnego przewoźnika. Oferujemy kameralne loty czarterowe na terenie całej Europy. Niezależnie od tego, czy podróżujesz sam, z rodziną, z kontrahentami czy z przyjaciółmi – to od Ciebie zależy przebieg podróży. Po naszej stronie stoi natomiast zapewnienie wygody i bezpieczeństwa wszystkim pasażerom. Spełniamy te wymagania – każdy z nasz statków powietrznych posiada certyfikat AOC.

Air Operator’s Certificate – wymagania

AOC to skrót od ang. Air Operator’s Certificate. Jest on wydawany przewoźnikom lotniczym, spełniającym restrykcyjne kryteria, przez krajową organizację lotniczą. To, że wszystkie nasze samoloty posiadają AOC, świadczy o spełnieniu licznych kryteriów, zgodnie z którymi certyfikaty są przyznawane.
Spełniamy najwyższe wymogi bezpieczeństwa, zarówno w odniesieniu do pasażerów, jak i do personelu latającego i naziemnego. Nasze samoloty są sprawne technicznie i pozostają cały czas w gotowości do lotu. Jesteśmy w porządku również od strony formalnej – nasza struktura organizacji i zarządzania jest odpowiednia i dopasowana do skali oraz zakresu oferowanych przez nas usług.

Transport AOC – na czym polega?

Jeśli decydujesz się na skorzystanie z oferty komercyjnych przewoźników lotniczych, to prawdopodobnie nie musisz się obawiać o to, czy dany samolot ma AOC. Jest to jeden z kluczowych wymogów, bez których maszyna nie ma prawa wzbić się w powietrze.
Wyróżnia nas poziom oferowanych usług. Nasz personel stanowią profesjonaliści, posiadający wszelkie kompetencje tak do pilotowania samolotów, jak i do ich obsługi naziemnej. Jesteśmy dostępni dla naszych Klientów 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, również w weekendy i święta.

Air Operator’s Certificate – Europa i nie tylko

Certyfikac AOC wydawany jest nie tylko konkretnemu statkowi powietrznemu, ale także na określony obszar geograficzny, po którym może się on poruszać. To logiczne posunięcie – inną odległość pokona niewielka maszyna przeznaczona do wykonywania króciutkich lotów widokowych czy wypuszczania śmiałków skaczących ze spadochronem, inne samolot przemieszczający się pomiędzy małymi lądowiskami, jeszcze inne – duży statek powietrzny korzystający z międzynarodowych portów lotniczych.
Każdy z naszych statków powietrznych ma pozwolenie na wykonywanie lotów na terenie całej Europy. Możesz więc bezpiecznie podróżować z nami zarówno po Polsce, jak i po całym obszarze UE i po pozostałych krajach kontynentu.

Air Operator’s Certificate – lista podmiotów

Aby mieć absolutną pewność, że samolot, którym zamierzasz podróżować, posiada AOC, możesz wejść na stronę Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Publikowany jest na niej aktualny wykaz podmiotów posiadających AOC, z wyszczególnieniem typów statków i rejonów, po których mogą się one poruszać.
Obecnie w Polsce certyfikatem może się pochwalić ok. 30 podmiotów, a my należymy do tego elitarnego grona.