Aktualności z powietrza

Zakup prywatnego samolotu – poradnik (cz. 1)

Samolot stanowi obecnie najwygodniejszy i najszybszy środek transportu. Zamiast kilkunastogodzinnej podróży autokarem – kilkugodzinny lot. Większość z nas tak właśnie woli podróżować, zwłaszcza jeśli mówimy o wyjeździe na wakacje raz do roku. Osoby podróżujące służbowo nawet kilka razy w miesiącu, doskonale znają złe strony samolotów rejsowych. Na czym polega główny problem i jak mu zaradzić?

Samoloty – problemy dla częstych podróżników

Podróże biznesowe często odbywają się wielokrotnie w ciągu miesiąca. Spotkania i rozmowy z kontrahentami można w pewnym zakresie odbywać online, ale nic nie zastąpi kontaktu z drugim człowiekiem. Osobne korzyści mogą przynieść prywatne rozmowy w kuluarach. Lot bardzo często jest zatem niezbędny, aby sfinalizować transakcję czy nawiązać korzystną współpracę.
Tutaj niestety pojawia się cała gama problemów, doskonale znana tym, którzy często latają. Sama podróż może trwać krócej, niż oczekiwanie na lotnisku. Jakość posiłków zarówno w lotniskowych restauracjach, jak i na pokładzie, pozostawia wiele do życzenia, podobnie jak standard toalet. Niejednokrotnie zdarzają się też pomyłki przy ładowaniu bagażu, skutkujące tym, że walizka leci do innego kraju, niż podróżnik, albo zostaje przygnieciona, na skutek czego uszkodzeniu ulegają znajdujące się w niej przedmioty. Przy dużej częstotliwości lotów, konieczność korzystania z rejsowych samolotów może być więc prawdziwym koszmarem.

Najlepszy sposób na wygodny samolot? Kupić własny!

Dla osób wykonujących wiele lotów w ciągu miesiąca alternatywą jest zakup własnego statku powietrznego. Pierwszą, od razu odczuwalną korzyścią, jest komfort. Podróżujemy kameralnie, w ściśle dobranym gronie, bez obaw o bagaż, z serwisem najwyższej jakości.
Druga kwestia to czas. Nie musimy już dostosowywać się do rozkładów lotów rejsowych, rozstrajając swój rytm dobowy. Startujemy z dowolnego lądowiska i trafiamy dokładnie tam, dokąd chcemy, dodatkowo rozwiązując problem czasochłonnych, niewygodnych transferów z lotniska do hotelu.
Na dłuższą metę takie rozwiązanie jest również oszczędniejsze. Loty rezerwowane na ostatnią chwilę mogą kosztować sporo, ale i tak nieporównanie mniej, niż utrata cennego klienta tylko dlatego, że nie byliśmy w stanie dotrzeć na spotkanie na czas.
Warto wspomnieć także o prestiżu, związanym z posiadaniem własnego statku powietrznego. Kontrahent, który gospodaruje swoim czasem i swoimi pieniędzmi na tyle skutecznie, że może sobie pozwolić na własny środek transportu tej klasy, od razu jest inaczej postrzegany przez środowisko.

Gdzie kupić samolot?

Samolot można oczywiście kupić samodzielnie, ale warto to zrobić tylko wówczas, gdy naprawdę dobrze orientujesz się w temacie statków powietrznych. Jeśli tak nie jest, najlepszą opcją jest skorzystanie z fachowego wsparcia.
Naszym Klientom oferujemy pomoc od A do Z w trakcie zakupu własnego samolotu. Najpierw porozmawiamy o Twoich potrzebach i możliwościach. Znajdziemy idealne dla Ciebie rozwiązanie, wytypujemy modele samolotów i poszukamy najlepszych egzemplarzy na rynku pierwotnym lub z drugiej ręki.

Zakup samolotu na firmę – co warto wiedzieć?

Doradzimy także w kwestiach formalnych. Niezależnie od tego, czy chcesz dokonać zakupu prywatnie czy na firmę, czy samolot znajduje się w Polsce czy też potrzebny będzie import z innego kraju (również spoza UE) – jesteśmy obeznani z procedurami i gwarantujemy legalność zawieranej transakcji oraz ochronę interesów naszych Klientów (np. w zakresie gwarancji sprzedawcy).