Aktualności z powietrza

Hangarowanie samolotu – naziemna obsługa statku powietrznego

Własny statek powietrzny to zawsze dobra inwestycja. Pozwala dostać się tam, gdzie potrzebujesz, dokładnie wtedy, kiedy chcesz. Uniezależnia właściciela od rozkładów przewoźników rejsowych i od dużych portów lotniczych, do których nie zawsze jest po drodze. Komfort, prestiż i elastyczność – to cechy nowoczesnego biznesu, którego prowadzenie jest o wiele łatwiejsze, gdy dysponujesz własnym, szybkim, uniwersalnym środkiem transportu. Ale co w sytuacji, gdy w danym momencie samolot nie jest potrzebny? Co z nim zrobić, gdy wiemy, że nie będziemy go użytkować przez tydzień, miesiąc a nawet dłużej? Przychodzimy z pomocą, oferując usługę hangarowania.

Hangarowanie – co to znaczy?

Hangar stanowi miejsce postojowe dla nieużywanego samolotu. Usługa hangarowania polega zatem na powierzeniu samolotu w ręce profesjonalistów i pozostawieniu go w przystosowanej do tego przestrzeni.
Oczywiście nie każdy obiekt nadaje się do hangarowania samolotu. Musi on spełniać określone wymogi związane z wielkością, temperaturą oraz bezpieczeństwem. Niedopuszczalna jest również sytuacja, gdy jeden hangarowany samolot utrudnia skorzystanie z innego – właściciel może w każdym momencie zmienić zdanie i wyrazić potrzebę skorzystania ze swojego statku powietrznego. Decydując się na nasze usługi zyskujesz pewność, że dopilnujemy najdrobniejszych detali.

Usługa hangarowania – co obejmuje?

Mogłoby się wydawać, że hangarowanie polega po prostu na pozostawieniu samolotu w hali garażowej. To jednak dopiero początek całego procesu. W rzeczywistości hangarowanie oznacza nieustanną troskę o pojazd znajdujący się pod naszą opieką.
Zwracamy uwagę na zachowanie optymalnej temperatury. Gwarantujemy bezpieczeństwo, uniemożliwiając dostęp do hali potencjalnym intruzom. Jeśli statek powietrzny przez dłuższy czas pozostaje nieużywany, dokonamy wszelkich niezbędnych przeglądów technicznych i okresowych. Zadbamy o to, aby nasz hangar opuścił on z aktualnymi dokumentami i dokładnie go umyjemy, aby pasażerowie doświadczali pełni komfortu podczas lotu.

Czym charakteryzuje się dobry hangar na samolot?

Dobry hangar wyróżnia kilka podstawowych cech. Należą do nich m.in. stała dostępność najlepszych mechaników, gotowych zająć się zarówno usterkami, jak i bieżącą obsługą techniczną statku powietrznego. Istotna jest także możliwość zlecenia prac serwisowych, przeglądu technicznego oraz mycia samolotu.
Nasz hangar dostępny na kilka dni lub na znacznie dłużej, w zależności od potrzeb Klienta. Posiada on wszystkie niezbędne udogodnienia, począwszy od profesjonalnych wymiarów (3600 m2 powierzchni, 7,7 m wysokości), przez system grzewczy umożliwiający zachowanie optymalnych warunków dla maszyny, aż po monitoring 24/7.

Kto troszczy się o samolot w hangarze?

Pod naszą opieką znajduje się kilkadziesiąt samolotów i śmigłowców. Ich właściciele darzą nas zaufaniem, ponieważ wiedzą, że pozostawiają swoje statki powietrzne w najlepszych rękach. Do opieki nad samolotami zatrudniamy ekipę specjalistów. Nasi fachowcy zadbają, aby maszyna była gotowa do lotu natychmiast, kiedy tylko będziesz jej potrzebować.