Aktualności z powietrza

Obsługa techniczna i Aircraft On Ground (AOG)

Jeśli posiadasz własny statek powietrzny lub rozważasz jego zakup, to prawdopodobnie podjąłeś jedną z lepszych decyzji biznesowych. Opóźnienia po stronie przewoźników i odwołane loty mogą mieć katastrofalne skutki, gdy Twoja obecność jest pilnie wymagana w celu prowadzenia rozmów z kontrahentem lub dopięcia ważnej dla firmy umowy. Zagubiony lub zniszczony bagaż oznacza ogromny stres i spore wydatki. Wielogodzinne oczekiwanie na lotniskach pozbawia energii i demotywuje. Ale przecież Twój własny samolot też może się zepsuć. Co wtedy zrobić i jak unikać takich sytuacji?

Obsługa techniczna samolotu – na czym polega?

Samolot, podobnie jak każdy inny środek transportu, musi podlegać okresowym kontrolom, w celu zapewnienia bezpieczeństwa jego użytkownikom. Podobnie jak w przypadku innych maszyn, także i statkom powietrznym mogą się przytrafić awarie. Wielu z nich można uniknąć, stawiając na fachową obsługę i regularne przeprowadzanie przeglądów technicznych.
Pracujące pod dużym obciążeniem części ulegają zużyciu. W przypadku jednych żywotność wynosi nawet kilkadziesiąt lat, inne należy okresowo wymieniać, aby nie stanowiły one przyczyny poważniejszej awarii. Zajmiemy się zweryfikowaniem stanu poszczególnych komponentów i całych układów.
Skontrolujemy sprawność wszystkich podzespołów. Weźmiemy na siebie obowiązkowe przeglądy okresowe oraz przeglądy techniczne, wykonywane po naprawie lub w przypadku dostrzeżenia nawet najdrobniejszej nieprawidłowości. Diagnostykę przeprowadzą najlepsi specjaliści z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu.

Aircraft On Ground – co to oznacza?

Komfort, szybkość, ergonomia, prestiż, dyskrecja – to wszystko cechy kluczowe w przypadku podróżowania własnym samolotem. Priorytetem nieodmiennie pozostaje jednak bezpieczeństwo. W razie wytropienia choćby drobnych uchybień od normy, nalegamy na natychmiastowe poszukiwanie ich przyczyny.
AOG (z ang.) Aircraft On Ground, oznacza uziemiony statek powietrzny. Taka maszyna nie może polecić z powodu usterki. Wzbicie się w powietrze niesprawnym samolotem jest niemożliwe, ale przekładanie planów może skończyć się poważnymi stratami biznesowymi czy wizerunkowymi – dlatego też oferujemy skorzystanie z naszych usług, będące najszybszą i najpewniejszą drogą do zdiagnozowania awarii i pozbycia się jej.

AOG logistyka – jak zrobić to sprawnie?

Coś w Twoim samolocie zaniepokoiło Ciebie lub pilota? Nie ryzykuj – skorzystaj z naszej profesjonalnej pomocy. Na miejsce awarii przylecą niezwłocznie doświadczeni specjaliści, którzy dokonają diagnostyki. Jeśli to możliwe, naprawią samolot na miejscu, a jeśli nie, to pomogą w sprowadzeniu go do naszego hangaru na dalsze prace. Zweryfikują sprawność samolotu po usunięciu usterki a także umyją statek w środku i na zewnątrz, abyś mógł komfortowo kontynuować podróż.

Obsługa techniczna i AOG serwis – co się dzieje w czasie, gdy samolot przechodzi naprawę lub przegląd?

Naprawa lub weryfikacja stanu technicznego samolotu nie będą się wiązały z żadnym opóźnieniem w Twoich planach. Wiemy, jak istotne jest dotrzymywanie terminów, dlatego natychmiast zorganizujemy dla Ciebie lot zastępczy. W trakcie gdy będziesz załatwiać swoje interesy albo po prostu zgodnie z planem wypoczywać w ulubionym zakątku Europy, my zatroszczymy się o Twój statek powietrzny.