Aktualności z powietrza

Alaska Airlines wprowadza na rynek nowy, ręcznie malowany samolot 737 inspirowany Myszką Miki

Linie lotnicze Alaska Airlines uruchomiły swój najnowszy samolot inspirowany Disneyem, po siedmiu wcześniejszych współpracach między parą na przestrzeni lat. 

Nazwany „Mickey’s Toontown Express” Boeing 737-800 ozdobiony nowym spektakularnym malowaniem wystartuje z Seattle na swój inauguracyjny lot 1 listopada 2023 r. i uda się do Kalifornii, gdzie pasażerowie odwiedzą Disneyland Resort w Anaheim.

Myszki Miki i Minnie, a także Goofy, Pluto, Kaczor Donald i Kaczka Daisy pojawią się w całej sieci Alaska Airlines wraz z Chip 'n’ Dale, który został namalowany na drzwiach wejściowych i wingletach.

To budujące, jak bardzo nasze samoloty o tematyce Disneyland Resort wzbudzają radość w naszych gościach – młodych i młodych duchem. To, co sprawia, że jest to jeszcze bardziej wyjątkowe, to powrót Myszki Miki na pokład samolotu Alaska Airlines od czasu, gdy zadebiutował w naszej flocie osiem lat temu” – powiedziała Sangita Woerner, starszy wiceprezes Alaski ds. marketingu i doświadczeń gości.  Woerner dodała: „Wieloletnia współpraca Alaski z Disneyland Resort pomogła stworzyć niezapomniane wrażenia dla naszych gości i pracowników. Jako linia lotnicza przyjazna rodzinom, staramy się okazywać troskę każdego dnia poprzez te specjalne akcenty„.

Linie Alaska Airlines i Disney wysyłają kilka rodzin i gości specjalnych na inauguracyjny lot.

Zewnętrzna grafika samolotu jest inspirowana Mickey’s Toontown w parku Disneyland i będzie prezentowana na Boeingu 737-800 przez kilka lat, zanim osiągnie koniec swojej normalnej rotacji.

Nasza współpraca z Alaska Airlines trwa już ponad 25 lat i naprawdę celebruje magię Disneya. Grafika na samolocie oznacza ósmą transformację Alaska Airlines samolotu z kunsztem Disneya i pokazuje emocje i zabawę wyimaginowanego Mickey’s Toontown. Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości wspólnego tworzenia jeszcze bardziej niezapomnianych wrażeń dla naszych gości” – powiedziała Sybil Crum, wiceprezes ds. marketingu i strategii handlowej w Disneyland Resort.

W ramach wcześniejszej współpracy z Disneyem na samolotach Alaska Airlines namalowano Buzza Astrala, Woody’ego, Jessie i Sokoła Millenium. Artyści spędzili ponad 400 godzin w ciągu 20 dni, ręcznie malując zewnętrzną część samolotu od nosa do ogona.


Źródło artykułu i fotografii: https://www.aerotime.aero/articles/alaska-airlines-disney-livery-mickey-toontown [21 listopada 2023r. , godz.: 10:00]