Aktualności z powietrza

Pandemia, wojna, terroryści – jak latać bezpiecznie w trudnych czasach?

Osoby często wybierające się w podróże prywatne i służbowe drogą lotniczą, słusznie obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Pomimo środków ostrożności podejmowanych w portach lotniczych, zagrożeń nie można w pełni wyeliminować. Wynikają one z technicznych uwarunkowań statków powietrznych, z infrastruktury lotnisk, a także z pobudek poszczególnych pasażerów czy zorganizowanych grup, wykorzystujących ludzkie zdrowie i życie jako kartę przetargową. Na szczęście istnieje alternatywa – skorzystanie z prywatnych czarterów.

Zagrożenia lotnicze – czy jest się czego bać?

Katalog zagrożeń, z którymi mierzyć się muszą pasażerowie regularnych linii lotniczych, jest niestety bardzo obszerny. Najczęściej wynikają one z ludzkiego błędu – w natłoku obowiązków któryś z pracowników zapomni o zweryfikowaniu stanu wszystkich komponentów przed lotem, przez sito kontroli przemknie się osoba posiadająca przy sobie niebezpieczny przedmiot.
Co więcej, wykonywane w najlepszej wierze procedury są wyjątkowo uciążliwe dla pasażerów. Odprawa, kontrola osobista, kontrola bagażu – wszystko to wydłuża znacznie podróż a na dodatek może prowadzić do bardzo nieprzyjemnych sytuacji.

Czy samolot jest bezpieczny?

Aż 30% polskiego społeczeństwa przyznaje, że odczuwa lęk w związku z lataniem samolotem. Co istotne, strach ten nie zawsze mija wraz z kolejnymi podróżami, a czasami wręcz się nasila, pod wpływem stresujących doświadczeń.
Tymczasem w porównaniu z ruchem lądowym, to właśnie podróżowanie samolotem jest dziś najbezpieczniejsze. Do wypadków dochodzi skrajnie rzadko, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę ilość osób, które każdego dnia giną na drogach. Obawa przed lataniem nie znajduje więc uzasadnienia w statystykach.

Bezpieczne latanie samolotem – kiedy jest możliwe?

Aby lot był naprawdę bezpieczny, należy uwzględnić wiele zmiennych. Przede wszystkim stan techniczny samolotu nie może budzić najmniejszych wątpliwości. Liczy się również profesjonalizm i doświadczenie personelu.
Poważną grupę zagrożeń stanowią te wynikające z działalności ludzi. Ataki terrorystyczne a nawet cyberterrorystyczne mogą zagrozić pasażerom samolotu albo zdestabilizować pracę portu lotniczego na wiele godzin. To dlatego najbezpieczniejszym sposobem na odbywanie podróży lotniczych, jest korzystanie z oferty prywatnych przewoźników, oferujących loty czarterowe małymi odrzutowcami.

Dlaczego prywatne loty czarterowe są najbezpieczniejsze?

Samoloty w naszej flocie przechodzą regularne, wyjątkowo szczegółowe kontrole. Mamy absolutną pewność, iż ich stan techniczny nie budzi żadnych wątpliwości. Zatrudniamy wyłącznie wybitnych specjalistów – zarówno na stanowiskach obsługi naziemnej, jak i personel pokładowy.
Zagrożenie terrorystyczne w przypadku lotów prywatnych praktycznie nie istnieje – sam decydujesz, kogo zabierasz na pokład. Niewielki samolot ma też o wiele mniejsze wymagania jeśli chodzi o lądowisko, dlatego w przypadku nagłego pogorszenia pogody może skorzystać z pierwszej okazji do przerwania lotu, bez konieczności udawania się do dużego portu lotniczego. To właśnie prywatni przewoźnicy zdecydowanie łatwiej i skuteczniej zrealizują zlecenie również w trudnych czasach (np. w pandemii) albo w skomplikowanej sytuacji geopolitycznej (np. lot nad terenami objętymi działaniami wojennymi).

Loty czarterowe dla przedsiębiorców i firm – zalety i wady

Bardzo często z prowadzeniem biznesu wiąże się konieczność odbywania spotkań z partnerami, klientami i kontrahentami. Jeśli znajdują się oni w miejscowościach oddalonych o tysiące kilometrów, najczęściej wybieramy komunikację online. A jednak nie wszystkie tematy da się uzgodnić niebezpośrednio. Dodatkowo to właśnie rozmowy kuluarowe przeprowadzane osobiście, w wąskim gronie, sprzyjają zawieraniu najkorzystniejszych kontaktów i zdobywaniu zleceń. Oznacza to potrzebę dosyć częstego korzystania z transportu lotniczego. Poza samolotami rejsowymi, do wyboru mamy również czartery wykonywane prywatnymi odrzutowcami. Czy jest to dobra opcja dla przedsiębiorców?

Czym się charakteryzują czarterowe loty biznesowe?

Czarter oznacza lot poza rozkładami linii lotniczych. Jest to praktyka powszechnie stosowana np. przez biura turystyczne, organizujące wyloty dla swoich klientów. Ale prywatny czarter odrzutowca to zupełnie inny poziom podróży.

W tym celu wykorzystywane są komfortowe, nowoczesne, szybkie i bezpieczne samoloty. Na pokład niewielkiej, zwrotnej maszyny, wejść może od kilku do kilkunastu osób – w sam raz na firmową delegację. Pasażerowie mogą korzystać z licznych udogodnień w trakcie lotu (np. asysta stewardessy, ciepły i zimny catering, napoje alkoholowe i bezalkoholowe, relaks przy filmie czy muzyce).

Zalety prywatnych lotów czarterowych

Trudno zliczyć wszystkie zalety prywatnych czarterów. Na czoło wysuwa się z pewnością bardzo wysoki poziom komfortu takiej podróży. Standard pierwszej klasy w samolocie rejsowym nawet nie zbliża się do tego, co oferuje prywatny odrzutowiec.

Równie istotne jest tempo podróży. Nie musisz przyjeżdżać na lotnisko wcześniej, przechodzić przez kolejne procedury, następnie czekać na zapełnienie się samolotu i jego start. Sam decydujesz, kiedy i dokąd chcesz wylecieć a samolot już na Ciebie czeka. Wyeliminowane zostaje w ten sposób również ryzyko ataku terrorystycznego czy choćby konieczność znoszenia niesympatycznych współpasażerów. Prywatne odrzutowca regularnie przechodzą wieloetapową weryfikację sprawności wszystkich komponentów, dlatego są wyjątkowo bezpieczne.

Wady prywatnych lotów czarterowych

Każde rozwiązanie ma również swoje wady. W przypadku lotów czarterowych musimy liczyć się z większymi kosztami podróży, niż w przypadku korzystania z samolotów rejsowych.

Choć koszty te są adekwatne do poziomu usług, to jednak nie każda firma może sobie pozwolić na regularne wydatki tego rzędu. Czarterowe loty biznesowe to usługa luksusowa, przeznaczona dla ludzi sukcesu ceniących komfort, którzy nie zawsze na pierwszym miejscu stawiają oszczędność.

Loty czarterowe z Polski do wybranego miejsca na świecie

Niezależnie od tego, gdzie znajduje się Twój kontrahent, prywatny odrzutowiec zabierze Cię tak blisko, jak to tylko możliwe. Nie musi on lądować w dużym porcie – wystarczy mu małe lądowisko.

Nie bez znaczenia jest również prestiż, jaki osiągasz, wybierając ten właśnie środek transportu. Twoja firma automatycznie będzie postrzegana jako rzetelna i godna zaufania – i taka przecież jest.

Dlaczego warto skorzystać z usługi czarteru lotów prywatnych?

Komunikacja ma dziś kluczowe znaczenie zarówno w prowadzeniu biznesu, jak i w życiu codziennym. Nie wszystkie sprawy można załatwić przez internet, ani też nie zawsze chcemy pozbawiać się możliwości odbycia osobistego spotkania czy zobaczenia ciekawych okolic. Najszybszym i najefektywniejszym środkiem transportu jest oczywiście samolot. Nie przepadasz za atmosferą dużego portu lotniczego? Irytują Cię lotniskowe procedury i długi czas oczekiwania na kolejne etapy podróży? Zależy Ci na indywidualnym podejściu i dopasowaniu usługi precyzyjnie do Twoich potrzeb? Jeśli tak – prywatne czartery są właśnie dla Ciebie!

Czarter prywatnego samolotu – na czym polega?

Ogólnie czarter samolotu to nierejsowe połączenie, wykonywane np. na zlecenie biura podróży. Takim czarterem podróż odbywają przeważnie turyści zakwaterowani w jednym lub kilku hotelach w okolicy. Loty odbywają się w trakcie zmiany turnusu.

Prywatny czarter to usługa zupełnie innej klasy. Sam Klient wybiera, kiedy i dokąd chce polecieć. Tylko od niego zależy, kogo zabierze na pokład. Małe odrzutowce, realizujące prywatne loty czarterowe, to komfortowe maszyny, na których pokładzie można skorzystać z licznych udogodnień.

Prywatny czarter samolotu – w jakich sytuacjach jest najlepszym rozwiązaniem?

Skorzystanie z prywatnego lotu czarterowego jest najlepszym rozwiązaniem w wielu sytuacjach. Mały odrzutowiec może lądować nie tylko w wielkim porcie lotniczym, ale także na niewielkim, przystosowanym do tego lądowisku. Znacznie zwiększa to możliwość wyboru destynacji – możemy latać nie tylko do metropolii, ale także do kameralnych miejscowości, poza zasięgiem linii lotniczych.

Czarter prywatny jest polecany także wtedy, gdy liczy się czas. Nie musisz już odbywać wielogodzinnych procedur czy czekać na przesiadkę. Dodatkowo jest to rozwiązanie wyjątkowo komfortowe. Nawet klasa biznes czy VIP w samolocie rejsowym nie może się równać z udogodnieniami dostępnymi na pokładzie prywatnego odrzutowca.

Dla kogo przeznaczone są prywatne czartery samolotów?

Z czarteru prywatnego mogą skorzystać wszystkie osoby, którym zależy na wysokiej jakości podróży, na jej bezpieczeństwie, szybkości, jak i na rozległych możliwościach dopasowania usługi do indywidualnych potrzeb.

Prywatnymi odrzutowcami latają przedstawiciele świata biznesu, w celu efektywnego odbywania rozmów, nawiązywania stosunków czy uzgadniania szczegółów transakcji. Jest to również idealne rozwiązanie dla gwiazd sportu, showbiznesu czy wszystkich innych osób, pragnących podróżować incognito. Jednocześnie trudno wyobrazić sobie wygodniejszy sposób dostania się na rodzinne wakacje czy city break z przyjaciółmi – prywatny odrzutowiec dowiezie Cię dokładnie tam, gdzie chcesz i we wskazanym przez Ciebie terminie.

Czarter prywatnego samolotu – cena

Cena prywatnego lotu czarterowego zależy od wielu zmiennych, m.in. od odległości, od terminu, od parametrów maszyny czy od wybranych opcji dodatkowych. W AMC Aviation oferujemy naszym stałym Klientom możliwość skorzystania z wyjątkowo opłacalnych przelotów empty legs.

Jeśli latasz naprawdę często, jeszcze korzystniejszy może się okazać zakup własnego samolotu, w którym również pomożemy.

Wyobraź sobie pokład zmienionego Airbus A380

Wyobraź sobie siebie na pokładzie przekształconego Airbus A380, gdzie luksus nie zna granic. Z sypialniami, salonami, jadalniami i nie tylko do Twojej dyspozycji. Miej wielkie marzenia i wyobraź sobie idealne wnętrze prywatnego odrzutowca. Jakie funkcje sprawią, że wrażenia z lotu będą niezapomniane?
 

Wygodne fotele, dobre jedzenie, przestrzeń konferencyjna – co czeka Cię na pokładzie prywatnego samolotu?

Podróże lotnicze to dzisiaj codzienność. Podejmujemy je zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Odległe zakątki świata zachęcają do ich zwiedzania w trakcie wakacji, zagraniczni kontrahenci zapraszają na wizyty w celu osobistego uzgodnienia warunków współpracy. Niestety, nawet największego wielbiciela transportu lotniczego może zniechęcić atmosfera, panująca na lotnisku. Czy można jakoś uciec od tłoku, ciągłych opóźnień i nie zawsze kulturalnych współpasażerów? Oczywiście – najlepszym sposobem na wygodne podróżowanie jest wybór przewoźnika, oferującego loty prywatne.

Prywatny samolot odrzutowy – w czym jest lepszy od rejsowego?

Większość podróży lotniczych odbywa się na pokładzie samolotów odrzutowych. Są to maszyny napędzane silnikami odrzutowymi, których zasada działania opiera się na wytwarzaniu siły ciągu skierowanej w stronę przeciwną do kierunku poruszania się.

Umożliwia to osiąganie wysokich prędkości – ale to nie jedyna zaleta prywatnych odrzutowców.

Prywatny samolot – lot klasy premium

Prywatne loty czarterowe realizowane przez AMC Aviation odbywają się na pokładzie komfortowych maszyn. W zależności od modelu, mogą one zabrać od kilku do kilkunastu pasażerów, wraz z bagażem, a także ze zwierzętami domowymi. Pasażerowie mogą korzystać z cateringu w postaci ciepłych i zimnych posiłków oraz z dobrze wyposażonego barku.

Układ kabiny pozwala na prowadzenie rozmów między pasażerami, na odbywanie konferencji, na rozrywkę (np. oglądanie filmów), ale także na odpoczynek – część foteli rozkłada się do postaci wygodnej kanapy. Dla pasażerów dostępna jest również toaleta.

Nad komfortem i bezpieczeństwem podróżnych czuwa stewardessa. Za sterami maszyn z naszej floty zasiadają wyłącznie doświadczeni piloci, gotowi do realizowania połączeń krajowych, międzynarodowych i międzykontynentalnych.

Prywatny samolot – wynajem

Wynajem prywatnego samolotu oznacza najwyższy komfort podróżowania zarówno dla Ciebie, jak i dla współtowarzyszy podróży. To Ty decydujesz, dokąd i z kim się udasz – a my zadbamy, aby lot był przyjemny i bezpieczny.

Korzystając z usług AMC Aviation, możesz jednak zyskać znacznie więcej, w tym kompleksowe planowanie całego wyjazdu. Zapewnimy transport z domu na lądowisko i z lądowiska do wybranej destynacji. Masz określone, specyficzne potrzeby? Opowiedz nam o nich – jesteśmy ekspertami od usług szytych na miarę.

Prywatny samolot – kupno

Jeśli odbywasz wiele podróży rocznie, dobrym rozwiązaniem może się okazać zakup własnego samolotu. Nie musisz być ekspertem – pomożemy w dokonaniu najlepszego wyboru.

Oferujemy wsparcie w zakresie wytypowania modelu i egzemplarza samolotu, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania. Dokonany jego szczegółowego przeglądu technicznego i dostarczymy go we wskazane miejsce – rekomendujemy skorzystanie z naszych profesjonalnych hangarów oraz fachowej obsługi naziemnej. Pomożemy zrekrutować i przeszkolić załogę, odpowiedzialną za obsługę Twojego samolotu.

Możesz powierzyć nam załatwienie wszystkich kwestii formalnych, niezbędnych do eksploatacji samolotu. Na życzenie Klienta oferujemy ponadto pomoc w zakresie finansowania i leasingu. Możemy również dodać samolot do naszego AOC, co znacznie obniża koszt jego eksploatacji, dzięki jego udostępnieniu do świadczenia przez nas usług czarterowych.

Przeciwwskazania do lotu samolotem rejsowym

W dobie globalizacji i łatwego prowadzenia kontaktów biznesowych, politycznych, kulturalnych czy prywatnych z osobami znajdującymi się w różnych częściach świata, podróżowanie samolotem staje się często nieodzowne. Samolot stanowi najszybszy a często również najwygodniejszy i najbezpieczniejszy środek transportu. Nie oznacza to jednak, że jest on przeznaczony dla wszystkich użytkowników bez wyjątku. Istnieje szereg przeciwwskazań do lotu. Co ciekawe, część z nich dotyczy jednak wyłącznie lotów rejsowych i nie obowiązuje w przypadku prywatnych czarterów.

Jakie są przeciwwskazania do lotu samolotem?

Przeciwwskazania do lotu można podzielić na kilka kategorii. Pierwszą z nich stanowią różnego rodzaju choroby oraz inne stany fizyczne, w przypadku których osiąganie pewnej wysokości staje się niebezpieczne dla zdrowia. Jednak nawet osoby, które nie cierpią na żadne dolegliwości, nie zawsze mogą swobodnie korzystać z samolotu – drugą kategorię przeciwwskazań stanowią te o charakterze psychicznym i emocjonalnym.

Być może najczęściej spotykane przeciwwskazanie dotyczy jednak niewygód. Pewne procedury lotniskowe są dla części potencjalnych klientów linii lotniczych nie do przyjęcia. Ponownie rozwiązaniem okazuje się korzystanie z lotów czarterowych.

Lot samolotem – przeciwwskazania zdrowotne

Problemy zdrowotne są tym rodzajem przeciwwskazań do lotu, z którymi najciężej sobie poradzić. Pewne stany stwarzają po prostu zbyt duże ryzyko. Mowa tutaj przede wszystkim o tendencji do powstawania zakrzepów – ryzyko zwiększa się wraz z wysokością. Podróż powinny odłożyć również osoby, które niedawno przeszły zawał lub udar albo cierpią na poważne choroby przewlekłe, zwłaszcza układu oddechowego i krążenia. Lotów nie zaleca się również kobietom w ostatnich tygodniach ciąży.

Co istotne, bardzo często to właśnie samolot czarterowy jest jedynym środkiem transportu dla osób walczących o życie – w tym przypadku potencjalne korzyści przeważają nad ryzykiem.

Lot samolotem – przeciwwskazania psychiczne

Nadal część społeczeństwa odczuwa awiofobię, czyli lęk przed lataniem. Jest to strach nie dający się racjonalnie wytłumaczyć i uzasadnić. Na pewno takie osoby nie powinny korzystać z samolotów rejsowych, na pokładzie których nie mogą liczyć na dość troskliwą opiekę. Istnieje jednak możliwość oswajania lęku w asyście wykwalifikowanego personelu na pokładzie samolotu czarterowego.

Z uwagi na bezpieczeństwo własne, innych pasażerów i obsługi samolotu, każdy lot powinny poważnie przemyśleć osoby cierpiące z powodu aktywnych chorób psychicznych, zwłaszcza jeśli występują u nich tendencje do psychoz albo do zaburzonego odbierania rzeczywistości.

Szybkie loty samolotem

W stosunku do lotów rejsowych głównym przeciwwskazaniem w dzisiejszych czasach jest jednak nie stan zdrowia czy lęk, ale niechęć do poddawania się lotniskowym procedurom. Kolejki są irytujące i męczące, kontrola bagażu i kontrola osobista nie należą do przyjemności. Istnieje też cały spis restrykcji, które być może są zasadne z masowego punktu widzenia, ale na pewni nie dla pojedynczego pasażera (np. zakaz przewożenia zwierząt na pokładzie, zakaz zabierania pewnych przedmiotów).

Wszystkie osoby, które chcą dotrzeć na miejsce szybko i wygodnie, a także ze swoim pupilem na kolanach, polecane są zatem profesjonalne loty czarterowe – zarówno biznesowe, jak i prywatne.

Obsługa powietrzna i naziemna – kto dba o Twój komfort i bezpieczeństwo?

Każda podróż statkiem powietrznym powinna wiązać się z wygodą oraz bezpieczeństwem pasażera. Nad zapewnieniem takiego stanu rzeczy czuwa sztab specjalistów. To właśnie od obsługi naziemnej i powietrznej samolotu w głównej mierze zależy, czy lot przebiegnie bez zakłóceń i w przyjemnej atmosferze oraz czy związane z nim usługi dodatkowe spełnią wymagania pasażerów. Sprawdź, kto zaopiekuje się Tobą w samolocie i poza nim, kiedy wybierzesz usługi AMC Aviation.

Obsługa samolotu pasażerskiego

Najważniejszą osobą, bez której żaden lot nie mógłby się odbyć, jest oczywiście pilot. Jest on dowódcą statku powietrznego i odpowiada za pilotaż – czyli za kierowanie statkiem powietrznym i manewrowanie nim. W zależności od posiadanych uprawnień, pilot może wykonywać loty różnymi maszynami, z różną ilością pasażerów. Piloci AMC Aviation posiadają nie tylko licencje pozwalające im na zasiadanie za sterami samolotów pasażerskich, ale też rozległą praktykę – czyli dużą ilość wylatanych godzin.

Wraz z pasażerami i pilotem na pokład statku powietrznego wsiada stewardessa (lub steward). Jej zadaniem jest zadbanie o komfort uczestników lotu. Jest ona również pierwszą osobą, do której należy się zwrócić w razie jakichkolwiek problemów czy wątpliwości. Stewardessy AMC Aviation są cenione przez pasażerów z uwagi na ich profesjonalne a jednocześnie sympatyczne podejście. Warto pamiętać, że są one również przeszkolone do udzielania pierwszej pomocy i organizowania akcji ratunkowej w razie niebezpieczeństwa.

Obsługa samolotu naziemna

Aby samolot w ogóle mógł wzbić się w powietrze, potrzebna jest również fachowa obsługa naziemna. To od techników zależy, czy maszyna będzie w 100% sprawna i gotowa do lotu. Każdego dnia dokonują oni skrupulatnych kontroli, których celem jest weryfikacja stanu technicznego samolotu. Dokonują przeglądów okresowych i technicznych, zajmują się wszystkimi koniecznymi naprawami oraz konserwacją. Służą również pomocą w trakcie zakupu maszyny.

Do obsługi naziemnej należą również osoby czuwające nad lotem od strony organizacyjnej. Logistycy AMC Aviation dbają o płynność ruchu maszyn znajdujących się w naszej dyspozycji. Sympatyczny i fachowy personel pierwszego kontaktu odpowiada natomiast za kontakt z Klientem.

Obsługa samolotu – lotnisko

Niezależnie od tego, czy lądujemy w dużym porcie lotniczym czy na małym lądowisku, o nasze bezpieczeństwo dba sztab ludzi. Kontrolerzy ruchu czuwają nad bezkolizyjnymi startami i lądowaniami oraz nad efektywnym zarządzaniem ruchem maszyn. Odpowiednio przeszkolony personel zajmuje się m.in. kontrolą bagażu, tankowaniem, obsługą płyty lotniska oraz jego budynków.

Niewielkie samoloty pasażerskie mogą na szczęście ominąć kolejki – w przypadku lotów czarterowych wszelkie procedury ulegają znacznemu uproszczeniu i pasażerowie nie muszą czekać m.in. na boarding czy czekać na swój bagaż po przylocie.

Obsługa klienta VIP

Dodatkowo w usługach AMC Aviation znajduje się obsługa Klienta VIP. Wykracza ona daleko poza standardowe procedury.

Nasi Klienci mogą skorzystać m.in. z możliwości całościowego zaplanowania ich podróży, łącznie z zamówieniem hotelu czy rezerwacją stolika w restauracji. Nasi pracownicy odbiorą Cię z domu lub z firmy o wybranej porze, zajmą się bagażem a także transportem na lądowisko za pomocą wygodnego samochodu lub helikoptera. Zadbamy, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Czarterem na długi weekend – wygoda, komfort i bezpieczeństwo

W Polsce istnieje 13 świąt ustawowo wolnych od pracy. Często zdarza się zatem, iż ich układ pozwala na zaplanowanie długiego weekendu. Kiedy do dyspozycji mamy nie tygodnie, ale tylko dni, urlop wymaga szczególnie skrupulatnej organizacji. Przede wszystkim szkoda czasu na dojazdy czy wyczekiwanie na lotnisku. Zwłaszcza jeśli marzy Ci się lokalizacja oddalona od dużych portów lotniczych i głównych atrakcji turystycznych, najlepszym rozwiązaniem jest czarter.

Czarter w turystyce

Dla kogo przeznaczony jest czarter turystyczny? Przede wszystkim dla wszystkich pasażerów, których męczy i irytuje organizacja przelotów przez przewoźników rejsowych. Niedogodne godziny lotu, mnóstwo zmarnowanego czasu, destynacje niedopasowane do naszych potrzeb – to główne problemy standardowych, komercyjnych lotów.

Czarter oznacza swobodę – to Ty wybierasz, kiedy dokładnie polecisz. Koniec ze wstawaniem w środku nocy aby dostać się na lotnisko bladym świtem. Sam decydujesz również o miejscu, z którego rozpoczniesz swoją podróż – możemy odebrać Cię wprost z domu. Oczywiście w gestii podróżnika pozostaje również cel wyprawy. W czarterze dostępne są nie tylko duże, popularne porty lotnicze, ale też mniejsze lądowiska w mniej znanych zakątkach Europy i świata.

Czarter w jedną stronę czy w dwie strony

Tylko z czarterem możesz cieszyć się prawdziwą swobodą podróżowania. Nie wiesz, czy lokalizacja Ci się spodoba? Nie jesteś pewien, na ile dni urlopu możesz sobie pozwolić? Wybierając czarter nie musisz od razu określać, kiedy będziesz wracać.

Zarówno termin wylotu, jak i odebrania Cię z określonej lokalizacji, dopasujemy dokładnie do Twoich potrzeb. Jesteśmy dyspozycyjni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, również w święta. Gwarantujemy komfortowy, szybki i bezpieczny przelot na Twoich zasadach.

Długi weekend majowy 2024 – ciekawe kierunki

Majówka tuż-tuż. W tym roku święta wypadają wyjątkowo dogodnie, dzięki czemu można zrobić sobie naprawdę długi weekend, a kolejny czeka nas już końcem maja. Nie wiesz, dokąd polecieć? Wiele zależy od preferencji Twoich oraz osób, z którymi będziesz podróżować.

Na wypady typu city break warto wybrać ciekawe, europejskie miasto – niekoniecznie stolicę. Chcesz przeżyć prawdziwą przygodę? Nie działaj schematycznie. Zamiast Paryża wybierz tym razem klimatyczne Amiens, zamiast Londynu – kameralne Wolverhampton. Decydując się na czarter, nie musisz się przejmować odległością miejscowości od portów lotniczych – wystarczy niewielkie lądowisko.

Majówka last minute

Sporym problemem w przypadku lotów rejsowych jest konieczność zdeklarowania się na konkretny termin wylotu i powrotu. Tymczasem osoby prowadzące biznes czy działalność artystyczną, nie zawsze są w stanie tak precyzyjnie określić swoją dostępność.
Po raz kolejny rozwiązaniem okazuje się czarter – jesteśmy w stanie zorganizować Twoją majówkę last minute, włącznie z rezerwacją hotelu czy wyborem ciekawych atrakcji w okolicy.

Embraer EMB-550 Praetor 600 sprowadzony dla Klienta

Zakup własnego samolotu to poważna inwestycja, jak również ogromna odpowiedzialność. Maszyna musi zmieścić się w budżecie i spełnić wymagania dotyczące komfortu, ale przede wszystkim nie może pozostawiać najmniejszych wątpliwości co do bezpieczeństwa użytkowania i spełniania norm krajowych oraz międzynarodowych. Na dodatek często wymarzony statek powietrzny trzeba sprowadzić z innego kraju a nawet z innego kontynentu. Na szczęście w całym procesie wyboru i zakupu samolotu możesz liczyć na profesjonalne wsparcie specjalistów z AMC Aviation. Końcem marca b.r. nasz zespół odebrał z fabryki w Melbourne (Floryda, USA) samolot Embraer EMB-550 Praetor 600.

Jak kupić samolot?

Do zakupu statku powietrznego trzeba odpowiednio się przygotować, przede wszystkim analizując swoje potrzeby i możliwości. Decyzję o wyborze konkretnego modelu warto skonsultować ze specjalistami, aby mieć pewność, że maszyna spełniać będzie stawiane jej wymagania.

Ponieważ procedura zakupowa jest wieloetapowa i wymaga dopilnowania licznych szczegółów, wsparcie fachowców przyda się również przy weryfikowaniu stanu technicznego i prawnego maszyny oraz przy jej transporcie.

Transport samolotu – na czym polega?

Gdy Klient zdecyduje się na zakup konkretnego modelu i egzemplarza samolotu, do specjalistów z AMC Aviation należy jego szczegółowe sprawdzenie na miejscu, dopełnienie niezbędnych formalności oraz transport maszyny we wskazane miejsce. Cała procedura jest zaawansowana i wymaga specjalistycznej wiedzy, ale także praktyki w przeprowadzaniu inspekcji. Na szczęście naszą ekipę tworzą tylko najlepsi fachowcy.

Odbiór maszyny wiąże się z wieloma wyzwaniami. Trzeba m.in. dostosować program obsługi technicznej, sprawdzić statusów komponentów, zweryfikować dokumentację producenta statku powietrznego oraz producenta silników, ale także dokonać fizycznej kontroli komponentów zainstalowanych w samolocie, zweryfikować jakość wykonania powłoki lakierniczej i upewnić się, że standard kabiny spełnia wymagania klienta.

To jeszcze nie wszystko – pomagamy również z kwestiami formalnymi. W przypadku samolotu Embraer sprowadzonego dla Klienta, zajęliśmy się rejestracją tego wyprodukowanego w USA samolotu w polskim rejestrze statków cywilnych. A następnie bezpiecznie sprowadziliśmy go do jego nowego domu.

Embraer EMB-550 Praetor 600 – wnętrze i parametry

Samolot, o którym mowa, to nie lada gratka dla fanów statków powietrznych. Embraer EMB-550 Praetor 600 może wygodnie pomieścić 10 osób, które bezpiecznie odbędą na pokładzie podróż do destynacji oddalonej nawet o 4000 mil.

Wygodne, rozkładane skórzane fotelu umożliwiają pracę w podniebnym biurze, relaks (np. przy oglądaniu filmów), jak również wygodne spożywanie ciepłych posiłków. Samolot jest cichy, szybki i zwinny. Posiada zaawansowane rozwiązania technologiczne, takie jak pełny glass cockpit i system flight-by-wire.

Ile kosztuje własny samolot? Czy to się opłaca?

Cena własnego samolotu zależy od bardzo wielu zmiennych – przede wszystkim od modelu, wyposażenia i roku produkcji, a także od stanu technicznego. Decydując się na zakup, warto kierować się nie tylko jednostkowym kosztem, ale także długofalowymi korzyściami.

Nie wiesz, który samolot wybrać, aby zachować optymalną relację ceny do jakości? Z przyjemnością pomożemy podjąć tę decyzję!

Nowość we flocie AMC Aviation – Beechcraft Premier 1A

Spotkanie zwołane na ostatnią chwilę? Kryzysowa sytuacja w firmie? Bardzo ważna sprawa osobista? Dzieje się coś wymagającego Twojej natychmiastowej uwagi a Ty jesteś setki kilometrów od miejsca akcji? Nie musisz już polegać na operatorach lotów rejsowych ani ryzykować strat finansowych, wizerunkowych czy osobistych. Wystarczy jeden telefon, aby błyskawicznie znaleźć się na pokładzie samolotu Beechcraft Premier 1A. Ten wyjątkowy statek powietrzny właśnie dołączył do floty AMC Aviation.

Beechcraft Premier 1A – jaki to samolot?

Nowoczesny Beechcraft Premier A1 doskonale pasuje do innych samolotów, stanowiących naszą flotę. Charakteryzuje się on wyjątkową szybkością przelotową oraz największą kabiną w swojej klasie. To light jet przeznaczony do zadań specjalnych, który sprawdza się zwłaszcza wówczas, gdy potrzebujesz naprawdę ekspresowego, a jednocześnie pewnego, bezpiecznego i komfortowego transportu na krótszym dystansie. Zasięg Beechcraft Premier A1 wynosi 2648 km, a to oznacza, że bez problemu dostaniesz się nim z Warszawy do większości europejskich stolic. Oczywiście możliwości samolotu na tym się nie kończą – to pasażer wybiera, dokąd chce się udać. Równie dobrze może to być wielkie miasto, co spokojna i ustronna okolica w otoczeniu dzikiej natury.

Beechcraft Premier 1A – wyposażenie

Nowy samolot AMC Aviation może zabrać na pokład 6 pasażerów oraz bagaż: 3 duże walizki i 2 kabinówki lub 6 kabinówek. Wygodna, duża kabina, oznacza wyjątkowy komfort lotu. Dzięki konfiguracji club możliwa jest swobodna pogawędka ze współpasażerami. Na użytkowników czeka catering VIP na zimno, napoje oraz dobrze wyposażony barek. Do dyspozycji jest również toaleta. Samolot Beechcraft Premier A1, który właśnie zasilił naszą flotę, trafił do naszego certyfikatu AOC. Oznacza to, że spełnia on restrykcyjne wymogi techniczne, jest stale gotów do lotu a obsługujący go personel powietrzny i naziemny składa się z wybitnych specjalistów, dbających o najmniejsze detale.

Beechcraft Premier 1A – cena za czarter

Koszt lotu czarterowego samolotem Beechcraft Premier A1 zależy głównie od długości trasy, a także od miejsca startu oraz od destynacji. Pod uwagę mogą zostać wzięte również inne czynniki, takie jak dodatkowe usługi (np. rezerwacja miejsca w hotelu, transport helikopterem na lotnisko). Naszym stałym Klientom przypominamy o możliwości skorzystania z empty legs (pustych przelotów) w wyjątkowo korzystnych cenach.

Beechcraft Premier 1A – biznes klasa samolotu

W naszej flocie nie ma samolotów kiepskich albo choćby średniej klasy. Zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo pasażerów, są naszym priorytetem. To dlatego każdy nowy nabytek musi spełniać restrykcyjne wymogi narzucane przez prawo i jeszcze bardziej rygorystyczne zasady, które narzuciliśmy sobie sami. Taki właśnie jest Beechcraft Premier A1. To light jet klasy premium – szybki, wygodny i bezawaryjny, idealny do podróży biznesowych i prywatnych.