Aktualności z powietrza

Wygodne fotele, dobre jedzenie, przestrzeń konferencyjna – co czeka Cię na pokładzie prywatnego samolotu?

Podróże lotnicze to dzisiaj codzienność. Podejmujemy je zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Odległe zakątki świata zachęcają do ich zwiedzania w trakcie wakacji, zagraniczni kontrahenci zapraszają na wizyty w celu osobistego uzgodnienia warunków współpracy. Niestety, nawet największego wielbiciela transportu lotniczego może zniechęcić atmosfera, panująca na lotnisku. Czy można jakoś uciec od tłoku, ciągłych opóźnień i nie zawsze kulturalnych współpasażerów? Oczywiście – najlepszym sposobem na wygodne podróżowanie jest wybór przewoźnika, oferującego loty prywatne.

Prywatny samolot odrzutowy – w czym jest lepszy od rejsowego?

Większość podróży lotniczych odbywa się na pokładzie samolotów odrzutowych. Są to maszyny napędzane silnikami odrzutowymi, których zasada działania opiera się na wytwarzaniu siły ciągu skierowanej w stronę przeciwną do kierunku poruszania się.

Umożliwia to osiąganie wysokich prędkości – ale to nie jedyna zaleta prywatnych odrzutowców.

Prywatny samolot – lot klasy premium

Prywatne loty czarterowe realizowane przez AMC Aviation odbywają się na pokładzie komfortowych maszyn. W zależności od modelu, mogą one zabrać od kilku do kilkunastu pasażerów, wraz z bagażem, a także ze zwierzętami domowymi. Pasażerowie mogą korzystać z cateringu w postaci ciepłych i zimnych posiłków oraz z dobrze wyposażonego barku.

Układ kabiny pozwala na prowadzenie rozmów między pasażerami, na odbywanie konferencji, na rozrywkę (np. oglądanie filmów), ale także na odpoczynek – część foteli rozkłada się do postaci wygodnej kanapy. Dla pasażerów dostępna jest również toaleta.

Nad komfortem i bezpieczeństwem podróżnych czuwa stewardessa. Za sterami maszyn z naszej floty zasiadają wyłącznie doświadczeni piloci, gotowi do realizowania połączeń krajowych, międzynarodowych i międzykontynentalnych.

Prywatny samolot – wynajem

Wynajem prywatnego samolotu oznacza najwyższy komfort podróżowania zarówno dla Ciebie, jak i dla współtowarzyszy podróży. To Ty decydujesz, dokąd i z kim się udasz – a my zadbamy, aby lot był przyjemny i bezpieczny.

Korzystając z usług AMC Aviation, możesz jednak zyskać znacznie więcej, w tym kompleksowe planowanie całego wyjazdu. Zapewnimy transport z domu na lądowisko i z lądowiska do wybranej destynacji. Masz określone, specyficzne potrzeby? Opowiedz nam o nich – jesteśmy ekspertami od usług szytych na miarę.

Prywatny samolot – kupno

Jeśli odbywasz wiele podróży rocznie, dobrym rozwiązaniem może się okazać zakup własnego samolotu. Nie musisz być ekspertem – pomożemy w dokonaniu najlepszego wyboru.

Oferujemy wsparcie w zakresie wytypowania modelu i egzemplarza samolotu, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania. Dokonany jego szczegółowego przeglądu technicznego i dostarczymy go we wskazane miejsce – rekomendujemy skorzystanie z naszych profesjonalnych hangarów oraz fachowej obsługi naziemnej. Pomożemy zrekrutować i przeszkolić załogę, odpowiedzialną za obsługę Twojego samolotu.

Możesz powierzyć nam załatwienie wszystkich kwestii formalnych, niezbędnych do eksploatacji samolotu. Na życzenie Klienta oferujemy ponadto pomoc w zakresie finansowania i leasingu. Możemy również dodać samolot do naszego AOC, co znacznie obniża koszt jego eksploatacji, dzięki jego udostępnieniu do świadczenia przez nas usług czarterowych.