Aktualności z powietrza

Loty czarterowe dla przedsiębiorców i firm – zalety i wady

Bardzo często z prowadzeniem biznesu wiąże się konieczność odbywania spotkań z partnerami, klientami i kontrahentami. Jeśli znajdują się oni w miejscowościach oddalonych o tysiące kilometrów, najczęściej wybieramy komunikację online. A jednak nie wszystkie tematy da się uzgodnić niebezpośrednio. Dodatkowo to właśnie rozmowy kuluarowe przeprowadzane osobiście, w wąskim gronie, sprzyjają zawieraniu najkorzystniejszych kontaktów i zdobywaniu zleceń. Oznacza to potrzebę dosyć częstego korzystania z transportu lotniczego. Poza samolotami rejsowymi, do wyboru mamy również czartery wykonywane prywatnymi odrzutowcami. Czy jest to dobra opcja dla przedsiębiorców?

Czym się charakteryzują czarterowe loty biznesowe?

Czarter oznacza lot poza rozkładami linii lotniczych. Jest to praktyka powszechnie stosowana np. przez biura turystyczne, organizujące wyloty dla swoich klientów. Ale prywatny czarter odrzutowca to zupełnie inny poziom podróży.

W tym celu wykorzystywane są komfortowe, nowoczesne, szybkie i bezpieczne samoloty. Na pokład niewielkiej, zwrotnej maszyny, wejść może od kilku do kilkunastu osób – w sam raz na firmową delegację. Pasażerowie mogą korzystać z licznych udogodnień w trakcie lotu (np. asysta stewardessy, ciepły i zimny catering, napoje alkoholowe i bezalkoholowe, relaks przy filmie czy muzyce).

Zalety prywatnych lotów czarterowych

Trudno zliczyć wszystkie zalety prywatnych czarterów. Na czoło wysuwa się z pewnością bardzo wysoki poziom komfortu takiej podróży. Standard pierwszej klasy w samolocie rejsowym nawet nie zbliża się do tego, co oferuje prywatny odrzutowiec.

Równie istotne jest tempo podróży. Nie musisz przyjeżdżać na lotnisko wcześniej, przechodzić przez kolejne procedury, następnie czekać na zapełnienie się samolotu i jego start. Sam decydujesz, kiedy i dokąd chcesz wylecieć a samolot już na Ciebie czeka. Wyeliminowane zostaje w ten sposób również ryzyko ataku terrorystycznego czy choćby konieczność znoszenia niesympatycznych współpasażerów. Prywatne odrzutowca regularnie przechodzą wieloetapową weryfikację sprawności wszystkich komponentów, dlatego są wyjątkowo bezpieczne.

Wady prywatnych lotów czarterowych

Każde rozwiązanie ma również swoje wady. W przypadku lotów czarterowych musimy liczyć się z większymi kosztami podróży, niż w przypadku korzystania z samolotów rejsowych.

Choć koszty te są adekwatne do poziomu usług, to jednak nie każda firma może sobie pozwolić na regularne wydatki tego rzędu. Czarterowe loty biznesowe to usługa luksusowa, przeznaczona dla ludzi sukcesu ceniących komfort, którzy nie zawsze na pierwszym miejscu stawiają oszczędność.

Loty czarterowe z Polski do wybranego miejsca na świecie

Niezależnie od tego, gdzie znajduje się Twój kontrahent, prywatny odrzutowiec zabierze Cię tak blisko, jak to tylko możliwe. Nie musi on lądować w dużym porcie – wystarczy mu małe lądowisko.

Nie bez znaczenia jest również prestiż, jaki osiągasz, wybierając ten właśnie środek transportu. Twoja firma automatycznie będzie postrzegana jako rzetelna i godna zaufania – i taka przecież jest.