Aktualności z powietrza

Jakie wymagania trzeba spełnić, aby kupić własny samolot?

Osoby często korzystające z oferty regularnych linii lotniczych, mogą z czasem stracić sympatię do samolotów jako środków transportu. Wielogodzinne oczekiwanie na lotniskach, skomplikowane i uderzające w prywatność procedury, nie zawsze miłe towarzystwo i personel pokładowy muszący dzielić swoją uwagę na setki pasażerów – wszystko to sprawia, że podróże stają się irytujące. Tymczasem w wielu profesjach częste latanie jest nieodzowne, a i w celach prywatnych to właśnie samolot jest najczęściej jedynym sposobem na dotarcie do wymarzonej destynacji. Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji? Nawet kilka – jednym z nich jest zakup własnego samolotu.

Własny samolot – dlaczego warto?

Konieczności posiadania własnego samochodu nikt już dzisiaj nie poddaje w wątpliwość. Nawet jeśli na co dzień dojeżdżamy do pracy transportem publicznym (lub pracujemy zdalnie) a zakupy robimy przez internet, to przecież musimy jakoś przemieszczać się na dalsze dystanse.

Coraz więcej osób dochodzi do wniosku, że identycznie wygląda sytuacja w przypadku korzystania z samolotów – dlaczego masz się dostosowywać do wymagań i rozkładu przewoźnika, skoro możesz latać z kim chcesz, kiedy chcesz i dokąd chcesz?

Zakup własnego samolotu – jak go przeprowadzić?

Kupno własnego samolotu wymaga jednak zdecydowanie większego zachodu, niż zakup auta. Trzeba realistycznie ocenić potrzeby, dopasować model a następnie wybrać konkretny egzemplarz. Jeśli samolot pochodzi z rynku wtórnego, konieczna jest skrupulatna weryfikacja jego stanu technicznego. Oczywiście nie wolno oderwać się od ziemi, póki nie zostanie spełniony szereg formalności.

Na każdym etapie zakupu własnego samolotu możesz liczyć na fachową pomoc specjalistów z AMC Aviation. Wspólnie przeanalizujemy Twoje potrzeby, zarekomendujemy konkretny samolot, skrupulatnie go sprawdzimy, pomożemy przy stronie formalnej a następnie z wielką przyjemnością dostarczymy go we wskazane miejsce.

Własny samolot – jak o niego zadbać?

Skoro o miejscu mowa – posiadanie samolotu wiąże się z koniecznością zapewnienia mu odpowiednich warunków. Konieczny jest hangar, spełniający wymogi techniczne, z łatwym dostępem do drogi startowej. Z uwagi na względy bezpieczeństwa, samolot należy regularnie poddawać serwisom i weryfikować stan poszczególnych układów i komponentów. Last but not least – ktoś musi jeszcze zasiąść za sterami, a nie każdy właściciel posiada uprawnienia do pilotowania statku powietrznego.

Na szczęście żadna z powyższych kwestii nie musi być problematyczna, jeśli wybierzesz usługi AMC Aviation. Zapewnimy profesjonalne miejsce postojowe dla samolotu, zadbamy o kwestie formalne i techniczne, jak również dostarczymy specjalistów, którzy dowiozą Cię za każdym razem we wskazane miejsce, na Twoich warunkach.

Alternatywa – wynajem samolotu

Nie latasz aż tak często, by zakup własnego samolotu był opłacalny? Kolejną alternatywą dla lotów rejsowych jest korzystanie z oferty prywatnych czarterów.

Flota AMC Aviation składa się z wysokiej klasy komfortowych odrzutowców, gotowych w każdej chwili wzbić się w powietrze na Twój sygnał!